Reklama
 
Blog | Vlastimil Marek

Kalijuga

Zpráva o tom, že fyzik Martin Bojowald z univerzity v Pennsylvánii tvrdí, že Velký třesk mohl být počátkem pouze „našeho“ vesmíru, který je pokračovatelem vesmírů předchozích, mne nepřekvapila. Už z Mahábháráty totiž už třicet let vím, že staří Indové před mnoha tisíci lety dělili čas na jugy, a tvrdili, že vše, i náš vesmír, dýchá: zrodí se, zanikne a opět se zrodí.

 Jugou Indové označovali velmi dlouhý vesmírný (nikoliv lidský) čas trvání tohoto našeho světa (vesmíru). Uvádět nějaká čísla je zavádějící, snad postačí metaforický příběh holuba, který jednou za sto tisíc let při přelétání vesmírného oceánu s hedvábným šátkem v zobáčku usedne na skálu ve vodě, aby si odpočinul. Juga skončí, až tím šátkem otře (vyhladí) celou skálu.

Každému věku podle Indů předchází období svítání, a po každém věku následuje období soumraku (trvají vždy desetinu příslušné jugy). My prý nyní žijeme ve věku čtvrté tzv. Kalijugy, kdy již zbývá jen čtvrtina morálky, duchovní snahy usínají, zlo se ujímá vlády, rozmáhají se nemoci, strach, únava a pochybnosti. Lidstvo již nemá žádný cíl. Nepřipomíná vám to něco? 

Reklama

Martin Bojowald, který se opírá o takzvanou "smyčkovou kvantovou gravitaci" (loop quantum gravity), tvrdí, že je ve svých výpočtech na stopě převratného objevu. Domnívá se také, jako staří Indové, že předchozí vesmír nebyl ve všem totožný jako ten současný. Tyto rozdíly podle něho zřejmě navždy zabrání úplnému poznání toho, co předcházelo Velkému třesku. „Naše znalosti o tom, co bylo v této dávné minulosti, budou vždy poněkud rozmazané kvůli tomu, co nazývám zapomnětlivostí vesmíru,“ říká fyzik.  

Vždy, když čtu podobnou zprávu, „objevující“ něco, co naši prapředci, zvláště ti z tzv. primitivních kultur, dávno znali, a i když v jiné formě, prakticky používali, usmívám se pod vousy. A vzpomenu si na vítězoslavný úsměv soudružky učitelky, když nám vykládala, jak byli naši předkové primitivní, jak věřili bludům, například že čarodějnice mohou létat a že před sabatem vařily ropuchy… abych si asi před deseti lety přečetl o výzkumu, prokazujícím, že jed z povrchu kůže některých žab vyvolává v uživateli vidiny létání. Nebo že sovětští lékaři vyhnali z čukčských vesnic šamany a vymýtili nemoci aspirinem a penicilinem… abych si před nedávnem přečetl zprávu jednoho poctivého lékaře, který zjistil, že na Čukče aspirin a penicilin nezabírají a po perestrojce se do místních vesnic vrátili místní léčitelé, šamani. Rád vyprávím také o tom, že když se na Jamajce (a dnes i v USA a jinde) porod zpomalí, dají rodičce čichnout k propocenému triku manžela… abych se již před lety dočetl, že právě feromony z potu muže, podvědomě zachycené ve vomeronasálním orgánu v nose ženy spustí v těle ženy na sebe navazující hormonální procesy a porod opět naskočí a zdárně probíhá. Vzpomínám také na odhalení západních badatelů, že alchymisté nebyli tmáři a vařiči slivovice (ve stylu patlala patlala), ale vášniví hledači pravdy, používající značně symbolický a jen jim srozumitelný jazyk, a přímí předchůdci moderní chemie a fyziky.  

Rád bych ovšem viděl „úsměv“ oné soudružky učitelky (a jí podobných) vždy, když se k ní dostal a dostane každý další z objevů, potvrzujících moudrost našich prapředků, a naopak usvědčujících generaci materialistických kazatelů s jejich navždy a věčné časy neomylnou dialektickou vírou v racionální Vědu ze svéhlavé a jiným vnucované naivní hlouposti. I když, ona sama možná soudruhu Chruščovovi, který nám všem v socialistické soustavě v 60. letech slíbil, že do roku 1980 budeme žít v komunismu (kdy každému bude dopřáno nejen co potřebuje, ale i co chce), docela věřila. 

Doufám, že s tím, jak končí tahle Kalijuga, a jak se změní porody a tedy i následné generace lidí, skončí i doba špatně porozených přezíravých vševědců a všeho schopných MUDrců, odhazujících vše, co (navíc zaslepeni svou ideologií) nevymysleli sami, na smetiště dějin (kde se, jaký paradox, ocitli se svými scestnými pravdami sami).  

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama